Binchotanová tyčinka Binchio Start

- 15%
Binchotanová tyčinka Binchio Start (1)
 • Binchotanová tyčinka Binchio Start (1)
 • Binchotanová tyčinka Binchio Start (2)
 • Binchotanová tyčinka Binchio Start (3)
Výprodej
Hodnocení produktu (2)

Binchio Start obsahuje 1 tyčinku aktivního uhlí o hmotnosti cca 50g (Každá tyčinka je svým způsobem originál. Každá větev japonského dubu je jiná a uhlí z ní vzniká během řemeslné výroby. Proto se nedá hmotnost tyčinek… Více informací

 Skladem 3 ks
187
Před slevou:
220
ks
Výrobce:
Binchio (CZ)
Katalogové číslo:
UV-1
Záruka:
uvedena na obalu
Přidat k porovnání

Binchio Start obsahuje 1 tyčinku aktivního uhlí o hmotnosti cca 50g (Každá tyčinka je svým způsobem originál. Každá větev japonského dubu je jiná a uhlí z ní vzniká během řemeslné výroby. Proto se nedá hmotnost tyčinek “standardizovat”.) Tyčinka vydrží 4 měsíce denního užívání. Aktivní uhlí Binchio Start je japonským binchotanem té nejvyšší kvality, který pochází přímo z místa jeho původního vzniku – provincie Kishu.

Na obalové krabičce jsou uvedeny všechny základní informace a návod k použití.

Binchotan

 • čistí vodu - absorbuje z vody chlór, chemikálie, drobné nečistoty a také těžké kovy; vytváří příjemnou a vyváženou chuť vody
 • je přenosný - binchotanová tyčinka není vázána na jedno místo jako jiné filtry vody - jednoduše ho vhodíte do nádoby s vodou nebo láhve
 • levný - 1 binchotanová tyčinka vydrží v průměru 4 měsíce. S ročním balením tedy filtrujete vodu za 2 Kč denně. Oproti klasickým “plastovým filtrům” vody či drahým zařízením fungujícím na bázi reverzní osmózy je toto jednoznačně levnější a samozřejmě ekologičtější alternativou.
 • mineralizuje - Oproti zařízením fungujícím na bázi reverzní osmózy nezpůsobuje demineralizaci vody. Naopak, pozvolna vypouští do vody užitečné minerály jako hořčík nebo draslík. Vodu tak obohacuje a dává jí skvělou chuť.
 • eliminuje elektrosmog - Vytváří kolem sebe „dobrou energii“ tím, že uvolňuje do okolí záporné ionty, tedy částice, které obsahují záporný elektrický náboj.
 • nevytváří odpad - nemá žádné plastové části a nevytváří žádný odpad
 • má druhotné využití - Po 4 měsících užívání uhlí nemusíte vyhazovat. Můžete jej přiložit k pokojovým rostlinám, aby dodávalo půdě v květináči živiny.
 • pohlcuje pachy - Tyčinku je možné využívat i jako přírodní potírač vlhka a pachu. Můžete ji umístit například přes noc do šuplíku na skladování potravin se silnějším aromatem.

Co je to Binchotan?

Uhlí binchotan se vyrábí z pomalu rostoucího japonského dubu jménem Ubame. Větve ubamského dubu jsou pevně svázané do stohů a umístěné do pece těsně vedle sebe. Následně probíhá jejich pomalé zahřívání s minimálním přísunem kyslíku do pece.

Po vytažení se stohy zasypou popelem, pískem a pomalu vychladnou. V důsledku tohoto postupu je Binchotan pokrytý jemně bílým popraškem a zvykne se označovat jako „bílé uhlí“. Tato výrobní procedura je řemeslně náročná a trvá 10 dnů. V žádném případě nejde o „pasovou“ výrobu. Jedna výrobní šarže neobsahuje více než 600 kg Binchotanu. Výsledkem je ale vznik uhlí nejvyšší kvality – s obsahem uhlíku 95-99% hmoty a extrémně členitou strukturou mikropórů.

Poslední fáze výroby je zcela specifická pro uhlí binchotan. Dochází k prudkému přísunu kyslíku a rozžhavení uhlí na teplotu 1000 oC (Běžné uhlí se vyrábí při teplotách 500oC). K vytažení rozžhavených stohů z pece musí dojít v příhodný okamžik – ani příliš brzo, ani příliš pozdě, aby nedošlo k rozpadu uhlí na prach.

baleno: papírový obal, papírová krabička

Stázinky reference: Binchotanové tyčinky používáme dlouhodobě. Zkoušeli jsme i šungit, ale nakonec zvítězil binchotan. Krom všech výše jmenovaných úžasností, které binchotan dokáže, mně osobně po něm voda více chutná - je to věc osobní preference. Takže nic proti šungiťákům:-)

Binchotanová tyčinka Binchio Start (2) Binchotanová tyčinka Binchio Start (3)

Uživatelská recenze produktu Binchotanová tyčinka Binchio Start

Vlastníte tento produkt? Chcete se podělit s ostatními o svých zkušeností? Neváhejte a ohodnoťte produkt.

Napsat recenzi
Hodnocení produktu
100% Hodnotilo 2 uživatelů

100%

Celkové zhodnocení:

Přírodní varianta na úpravu vody. Funguje skvěle.

100%
 • Jednoduche, snadne pouziti kdekoli - na cestach, dovolene. Skvely tip pro ty, kteri take nemaji v lasce vsudypritomnou chemii

Celkové zhodnocení:

Super!