Adventní krabice

adventni-krabice.jpgAsi před 6ti lety jsem zaregistrovala kampaň jakési neziskové organizace. V propadlišti dějin mé paměti zmizel název neziskovky i cíl sbírky, ale uchovala se hlavní myšlenka. Principem akce bylo, každý den po celý advent dávat do krabice nějakou věc, která může posloužit dál. Zřejmě tato myšlenka oslovila více lidí a dalších organizací, protože v následující letech jsem podobně vyznívajících akcí zaznamenala více.

Já jsem se tím také nechala inspirovat a upravila pro domácí potřeby. Každý rok máme tedy vedle adventního kalendáře i ADVENTNÍ KRABICI. Do ní od 1. 12. do 24. 12. odkládáme každý den jednu věc, kterou nepotřebujeme, nepoužíváme, máme ji zbytečně mnohokrát, atd. Jde samozřejmě o věci v dobrém stavu, které jsou hodny darování. Vzhledem k tomu, že se obvykle jedná o potřeby či vybavení domácnosti, věnujeme je pak po novém roce do azylového domu pro ženy s dětmi. Do akce "krabice" jsou zapojeny také děti. 24. 12. dojde řada i na ně a jejich úkolem je do krabice dát jednu hračku či knížku. Nabývá to tak jisté symboliky, že se něčeho vzdají a zároveň ten samý den budou obdarovány.

Pro milovníky minimalismu je to dobrý způsob, jak spojit užitečné s příjemným, proběhnout svoji domácnost a vzdát se přebytečného a nepotřebného.

A co vy? Necháte se také inspirovat?

Mějte krásný Advent plný vůní a té správné směsice poklidu, očekávání, sounáležitosti, nedočkavosti a napětí!

Stázinka

P.S.: Máte-li malé děti, zvažte, kam krabici uložíte - doporučuji ideálně mimo dosah, jinak 24. 12. budete mít věci z krabice všude po domě a v krabici zcela něco jiného:-)