Jak vyčistit Lego

jak-vycistit-lego.JPGAť už máte doma uživatele lega jakékoliv úrovně a věku, jedno je společné - časem se kostky a dílky opatlají a zapráší. Pokud někdo aspiruje na budhistické cvičení v trpělivosti, může si vzít starý zubní kartáček a postupně kostičku po kostičce drhnout:-) Ti ostatní pak mohou využít tohoto stázinkovského tipu - NAHÁZEJTE TO DO PRAČKY! :-)

 

 

Jak na to:

 1. Lego nandejte do sáčku na jemné prádlo tak, aby v něm měly kostky dostatek prostoru a mohly se v sáčku pohybovat.
 2. Do bubnu přidejte jeden větší ručník, aby to tolik nerachtalo.
 3. Program zvolte na 30oC s nižšími otáčkami a VYPNĚTE ŽDÍMÁNÍ! - Lego by zvládlo i vyšší teplotu, ale sáček na jemné prádlo ne:-)
 4. V čem prát
  • Můžete použít jakýkoliv prací prášek, který používáte, ale zvažte, co z něj zbytkově zůstane na Legu a zda vaše dítě ještě strká věci do pusy a co tedy bude olizovat.
  • Použijte směs perkabonátu sodného a TAEDu - cca 2 polévkové lžíce na buben. Spolehlivě zbaví kostičky všech nánosů jídla, rýmy, prachu, a bůh ví čeho ještě:-) Na modelínu nezabere, to se musí vzít prostě růčo:-)
   •    DOPORUČENÝ POMĚR : 97% PERKARBONÁTU A 3% TAEDu
 5. Pokud chcete očistu dát o level výš, můžete pro dezinfekci kápnout 1 - 2 kapky Tea Tree oleje (na buben) do přihrádky na aviváž.

Pokud byste rádi vyzkoušeli, připravili jsme vzorek směsi TAED + perkarbonát sodný.

Ať se vám daří!

Stázinka